XII Festiwal Kuchni Greckiej 07.04.2017

Dnia 07 kwietnia 2017 roku w godzinach 10:00 – 17:00

Na XXI Międzynarodowych Targach Gastronomicznych

EuroGastro w Warszawie.

logotypy-01

XII Festiwal Kuchni Greckiej – już za nami!

_DPJ5059                                              

W piątek 7 kwietnia 2017r. już po raz XII odbył się konkurs kulinarny Festiwalu Kuchni Greckiej, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Mistrz Kuchni , Grek z pochodzenia – Teo Vafidis. Już po raz kolejny Festiwal odbył się na Międzynarodowych Targach Gastronomicznych EuroGastro w Warszawie. Tuż po uroczystej inauguracji, dokonanej przez Jego Ekscelencję Pana Evangelosa Tsaoussisa, Ambasadora Republiki Greckiej w Warszawie, a także Radcę Handlowego Ambasady Republiki Cypryjskiej w Warszawie Pana Petrosa Michaelidisa, rozpoczęły się kulinarne zmagania młodych kucharzy.

W tym roku swoją obecnością i wsparciem całego projektu zaszczyciło nas wyjątkowe jury, podzielone na sekcję profesjonalną w składzie: Jerzy Pasikowski – przewodniczący Jury, Giancarlo Russo – członek jury, Robert Sowa – członek jury, Artur Świerżewski – członek jury, Kurt Scheller – członek jury oraz sekcję gwiazd: Łukasz Nowicki, Zygmunt Chajzer, Joanna Kruk, Tomasz Kozłowicz. Wspaniałym prowadzącym w tym roku był prezenter radiowy RMF FM – Przemysław Skowron.

Zadanie konkursowe stojące przed uczestnikami XII Festiwalu Kuchni Greckiej stanowiło nie lada wyzwanie. Kucharze zmierzyć się bowiem musieli z tradycyjnymi greckimi produktami oraz najwyższej klasy degustatorami. W tym roku obowiązkowymi składnikami dań z których korzystać musieli śmiałkowie były: warzywa Oerlemans, ciasto Fillo Kanaki, oliwa z oliwek Extra Virgin z Krety. Pomimo ogromnego wyzwania, wszyscy uczestnicy poradzili sobie doskonale! Jury jednogłośnie wytypowało zwycięzców: I miejsce – Maciej Undziakiewicz z Zamku Dubiecko, II miejsce Paweł Kubera z Hotelu DeSilva Premium, III miejsce Sławomir Saguła z Rezydencji Gubałówka. Zarówno laureatom miejsc na podium, jak i wszystkim kucharzom, bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!

Zwieńczeniem całego wydarzenia była odbywająca się w hotelu i restauracji „U Artura”, uroczysta Gala, podczas której rozdane zostały nagrody, prezenty i dyplomy, będące wyrazem naszego uznania i podziękowania wszystkim, którzy razem z nami byli zaangażowani w to wspaniałe przedsięwzięcie. Bawiliśmy się w prawdziwie greckim stylu! O oprawę muzyczną zadbał zespół Orfeusz, głównymi atrakcjami były tradycyjne tańce oraz tłuczenie talerzy. Zabawa trwała do białego rana. Nagrody ufundowały firmy: Mouzenidis Travel, Hellas Travel, The Greek Gourmet, Prymat, Kanaki, Winterhalter, Świat Czekolady, Inter Europol, AB ZEMAITIJOS PIENAS, Partner Center, Wima S.C., Indu+, Świat Elit, Sugar Frik oraz Szef Kuchni. Nagrodę główną ufundowaną przez Mouzenidis Travel stanowiła wspaniała wycieczka do Grecji – pakiet dla 2 osób w Grand Platon 4* All Inclusive . Zwycięzcy życzymy udanych wakacji!

Wszystkim Partnerom serdecznie dziękujemy za wsparcie tego wieloletniego projektu i zapraszamy do współpracy za rok!

_DPJ4823 _DPJ5540 _DPJ6058 _DPJ5557 _DPJ4308 _DPJ3274 _DPJ3246

Formularz zgłoszeniowy | Regulamin XII Festiwal Kuchni Greckiej | XII Festiwal Kuchni Greckiej

www.vafidis.pl

W tym roku, w wyjątkowej kulinarnej rywalizacji udział wzięli:

Mateusz Biaduń
QBIK BISTRO
Janki

Kamil Zyśk

Restauracja Videlec
Warszawa

Krzysztof Chłopek

Hotel Rado****
Sarnów

Konrad Kurzajewski

Restauracja FIGA
Plewiska

Radosław Kosiorek

Hotel i restauracja Piano
Lublin

Paweł Kubera

Hotel DeSilva Premium
Poznań


Dawid Walas

Fabryka Wełny Hotel&SPA
Pabianice

Maciej Undziakiewicz

Zamek Dubiecko
Dubiecko

Sławomir Saguła 

Rezydencja Gubałówka
Kościelisko

Wszystkie prace konkursowe oceniło Jury profesjonalne w składzie:

Jerzy Pasikowski – przewodniczący Jury

Giancarlo Russo

Robert Sowa

Artur Świerżewski

Kurt Scheller

Projekt bez tytułu

Oraz Jury gwiazdorskie, w składzie:

ŁUKASZ NOWICKI

JAROSŁAW KRET

ZYGMUNT CHAJZER

TOMASZ KOZŁOWICZ

Projekt bez tytułu (2)

Wspierają nas:

Zaproszenie na XII Festiwal Kuchni Greckiej 2017 — kopia

A tak było w zeszłym roku…

festiwal foto 3

festiwal foto 2

festiwal foto1

festiwal foto 4

 
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij...
PinterestFacebookTwitterStumbleUponRedditDeliciousDiggLinkedInShare by Email