Jerzy Pasikowski, przewodniczący jury uważa, że to świetny pomysł, że kuchnia grecka jest promowana w Polsce. Nigdy nic tak nie rozwija kucharzy jak wiedza o innych kulturach kulinarnych- uważa juror podkreślając jednocześnie, że kuchnia grecka nie jest może tak znana jak kuchnia włoska czy francuska ale ma duży potencjał żeby to zmienić: jeśli chodzi o znajomość kucharzy to kuchnia grecka jest teraz mniej więcej tak samo znana jak kuchnia hiszpańska. Chociaż wydaje mi się, że chyba większą sympatią darzymy kuchnię hiszpańską, częściej jeździmy do Hiszpanii i nawet mamy większą sympatię do hiszpańskich klubów piłkarskich. Promocja w formie takiego festiwalu jest bardzo ważna.

Jak sama nazwa wskazuje „Festiwal kuchni greckiej” to festiwal a nie konkurs, jego forma była luźniejsza. Jury zwracało uwagę przede wszystkim na smak, kreatywność oraz na wykorzystanie produktów greckich, tak aby były one spójne ze sobą. Nie musi to być w takim samym wydaniu jak robią to Grecy ale żeby chociaż miało to sens. Jest to już VII edycja i coraz więcej kucharzy zna tę kuchnię, tzn. rozróżniają poszczególne produkty greckie. Każda wiedza, która wykracza poza standardy kuchni polskiej jest przydatna- podsumował Jerzy Pasikowski.

Organizatorami VII Festiwalu Kuchni Greckiej byli:

  • Teo Vafidis Ekspert i Doradca Kulinarny, Executive Chef – Kuchnia grecka  www.vafidis.pl
  • Wsparcie merytoryczne: Fundacja – Klub Szefów Kuchni www.fundacja-ksk.pl oraz Klub Szefów Kuchni Grecji www.chefsclub.gr
  • Organizator techniczny: MT Targi, organizator Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro www.mttargi.pl

Firma The Greek Gourmet zaprezentowała szeroki wachlarz oryginalnych greckich produktów importowanych na polski rynek.
Na wieczornej gali w Klubie Galop VII Festiwal Kuchni Greckiej, został oficjalnie zakończony. Wieczór obfitował w podziękowania dla Sponsorów, Partnerów wydarzenia i Jurorów.  Następnie ogłoszono wyniki Festiwalu i zostały wręczone nagrody, a dla zwycięzcy również nominacja do Kulinarnego Pucharu Polski 2012.  Po takich emocjach pozostało już tylko rozkoszować się greckimi przysmakami przy prawdziwie greckich dźwiękach.